Hajduk slavio, Sloga izgubila čelnu poziciju

Staparski Hajduk ostvario je važnu pobedu na gostovanju u Gajdobri protiv domaćeg Hercegovca. Gosti su poveli u 16. minutu pogotkom Filipa Kovačeva. Četiri minuta pre odlaska na odmor isti igrač je duplirao prednost svog tima, što je ujedno bio i rezultat prvog dela. U devetom minutu nastavka Kovačev je svojim trećim golom na meču upisao i het – trik. Četiri minuta kasnije Račić je smanjio prednost gostiju i ujedno postavio i konačan rezultat utakmice. Ravangrad je u derbiju začelja poražen na domaćem terenu od ekipe Solunca. Gosti su slavili sa 4:1, a svih pet golova je viđeno u prvom poluvremenu. Strelac za domaći tim bio je Aleksa Sapozničenko iz kaznenog udarca u 44. minutu utakmice. Do juče vodeći tim lige Sloga iz Čonoplje izgubila je derbi kola od tima iz Apatina. Mladost je slavila sa 3:1 golovima Aljoše Jovovića u 3. minutu, odnosno Stefana Đukića u 22. i 80. minutu utakmice. Milovan Vukas je u 82. minutu sa „kreča“ postavio konačan rezultat utakmice. Ekipa Vrbasa je iskoristila kiks Čonopljanaca i trijumfom u Bačkom Gradištu preuzela je lidersku poziciju na tabeli. Trenutno imaju bod više od Sloge i tri od Obilića iz Zmajeva. Narednog vikenda Sloga dočekuje Mladost iz Bačkog Petrovca, Ravangrad 2018 gostuje u Novom Žedniku, dok je Hajduk u derbiju kola ugostiti Radnički 1905 iz Bajmoka.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Hercegovac – Hajduk 1:3 (0:2) (Zapisnik), Radnički 1905 – Mladost (T) 1:0 (1:0) (Zapisnik), Obilić – Preporod 1:0 (0:0) (Zapisnik), Ravangrad 2018 – Solunac 1:4 (1:4) (Zapisnik), Mladost Apa – Sloga 3:1 (2:0) (Zapisnik), Mladost (BP) – Đurđin 2:2 (1:0) (Zapisnik), Vojvodina (BG) – Vrbas 3:3 (1:1) (Zapisnik), Bajša – Bačka 1901 – 2:1 (1:0) (Zapisnik).

Tabela: Vrbas 27, Sloga 26, Obilić 24, Radnički 1905 – 23, Bajša 23, Mladost Apa 22, Bačka 1901 – 19, Vojvodina (BG) 18, Solunac 15, Hajduk 13, Hercegovac 13, Preporod 12, Ravangrad 2018 – 11, Mladost (BP) 9, Đurđin 8, Mladost (T) 5.

Parovi narednog (13) kola: Bačka 1901 – Hercegovac, Vrbas – Bajša, Đurđin – Vojvodina (BG), Sloga – Mladost (BP), Solunac – Mladost Apa, Preporod – Ravangrad 2018, Mladost (T) – Obilić, Hajduk – Radnički 1905.