Novi neuspeh Žaka na domaćem terenu

Fudbaleri Žaka drugi vikend za redom gube na domaćem terenu utakmicu identičnim (0:4) rezultatom. Nakon poraza od ekipe Budućnosti iz Gložana, ovog vikenda poraženi su i od Kulpina. Gosti su meč prelomili u drugom delu susreta kada su postigli sva četiri pogotka. Plavšić je pogodio u 55. minutu za vođstvo gostuju. Dvadeset minuta kasnije rezervista Stamenković je duplirao vođstvo Kulpina, da bi u finišu meča Petar Mrđan sa dva gola postavio konačan rezultat meča. Ovim porazom Somborci su se spustili na osmu poziciju. Trenutno imaju 20 bodova, baš kao i Lipar, BSK i Borac 46. Narednog vikenda sledi im gostovanje na „vrućem“ terenu u Ruskom Krsturu.

Izveštaji i rezultati: Žak – Kulpin 0:4 (0:0) (Zapisnik), Lipar – Budućnost (G) 2:4 (0:2) (Zapisnik), Radnički 1918 – Polet 1:1 (0:0) (Zapisnik), BSK – Budućnost (P) 2:2 (0:0) (Zapisnik), Krila Krajine – Kula 4:1 (3:0) (Zapisnik), Soko – ČSK 1:2 (0:2) (Zapisnik), Crvenka  – Borac 46 – 0:1 (0:0) (Zapisnik), Budućnost (M) – Rusin 3:2 (0:1) (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 29, Radnički 1918 – 28, Kulpin 26, Budućnost (G) 24, Lipar 20, Borac 46 – 20, BSK 20, Žak 20, Budućnost (M) 18, Crvenka 15, Krila Krajine 15, ČSK 10, Rusin 10, Polet 8, Kula 4, Soko 3.

Parovi narednog (13) kola: Rusin – Žak, Borac 46 – Budućnost (M), ČSK – Crvenka, Kula – Soko, Budućnost (P) – Krila Krajine, Polet – BSK, Budućnost (G) – Radnički 1918, Kulpin – Lipar.