Pobeda nakon preokreta

Fudbaleri iz Kule bolje su otvorili susret. Imali su inicijativu, želeli su što pre da dođu do prvog pogotka. Već u 5. minutu pripretili su preko Matijaševića, ali je golman domaćih Tojzan odlično intervenisao. Domaći su uzvratili preko Rančića koji je dva puta bio blizu gola, ali su njegovi pokušaji glavom bili neprecizni. Sredinom prvog dela napadač Matijašević je ponovo bio u odličnoj prilici, ali je Tojzan i ovog puta izašao kao pobednik. Par minuta kasnije Luka Jančić dovodi goste u vođstvu. Nakon kornera najbolje se snalazi u gužvi i loptu ubacuje u mrežu. Domaći nakon gola kreću da atakuju. Antunić je nakon solo prodora odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali se isprečila prečka. Nedugo potom Milovanović pogađa stativu. U prilici je bio i Rančić, ali je bio nespretan pred golom Drinčića, pa je prilika otišla u nepovrat. Minut pre odlaska na odmor Vlaisavljević beži mladom Kartaliji, šutira, ali golman domaćih odličnom intervencijom šalje loptu u korner. Na otvaranju drugog poluvremena štoper domaćih Vasiljević najviši je u skoku za poravnanje rezultata. Tri minuta kasnije sumnjiva situacija u kaznenom prostoru gostiju, Antunića je pobegao gostujućoj odbrani, ušao je u kazneni prostar, spremao za šut kada je došlo do kontakta sa jednim odbrambenim igračem Hajduka, ali je glavni sudija meča Rauković samo odmahnuo rukom što je izazvalo veliko nezadovoljsto kako igrača, tako i navijača domaćeg tima. Igrači sa Gradskog stadiona nastavili su sa napadima. Veliku šansu propušta Avdić, a potom i Lazović, da bi nakon toga usledio i pobedonosni gol Avdića u 89. minutu. Uporni Rančić izborio se za jednu loptu na polovini gostuju, prosledio je do Mirkova, a on pronalazi usamljenog Avdića koji rutinski matira Drinčića za konačnih 2:1. U narednom kolu Radnički 1912 gostuje u Novim Banovcima.