Hajduk 1912 slavio protiv „naftaša“

Fudbaleri kulskog Hajduka 1912 ovog vikenda u drugom kolu Srpske lige Vojvodine savladali su ekipu Naftagasa iz Elemira. Viđena je sjajna fudbalska predstava, sa puno prilika na obe strane. Gosti su dva puta vodili, ali su bodovi na kraju ostali u Kuli. Ekipa iz Elemira povela je već u desetom minutu susreta pogotkom napadača Miloša Savanovića. Nije dugo trajalo slavlje gostijum a već nakon sedam minuta mladi Mihailo Ljumović izjednačio je rezultat. U drugog minutu nastavka Nikola Bjelica ponovo dovodi goste u vođstvo, koje je devet minuta kasnije povratnik u redove „belih“ odlični centarfor Aleksandar Vlaisavljević neutralisao. Minut pre isteka regulanog dela Veljko Đurđević pogađa mrežu gostiju za potpuni preokret i pobedu svog tima. Nakon dva odigrana kola Kuljani drže četvrtu poziciju sa isto toliko bodova, dok su „naftaši“ neprijatno iznenađenje sa dva poraza. U narednom kolu Hajduk 1912 gostuje u Rumi ekipi Slovena. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u priloguRezultati drugog kola: Radnički (Zr) – Tisa 1:3 (Zapisnik), 1. maj – Kabel 1:0 (Zapisnik), Željezničar – Dinamo 1945 – 0:1 (Zapisnik), Bečej 1918 – Kikinda 1:2 (Zapisnik), Jedinstvo – Sloven 0:3 (Zapisnik), Omladinac – Podunavac 0:3 (Zapisnik), Borac (Š) – Bačka 1:1 (Zapisnik).

Tabela: 1. maj 6, Tisa 6, Kikinda 6, Hajduk 1912 – 4, Sloven 3, Podunavac 3, Kabel 3, Bečej 1918 – 3, Željezničar 3, Dinamo 1945 – 3, Jedinstvo 3, Borac (Š) 2, Bačka 1, Naftagas 0, Radnički (Zr) 0, Omladinac 0.