Dalmatinac poražen, Kljajićevu derbi

Rukometaši Dalmatinca poraženi su prvom meču plej – ofa Duge lige Vojvodine od ekipe RA Dinama iz Pančeva sa 34:26 (19:12). Prvoplasirani tim doigravanja fantastično je otvorio utakmicu i već posle 9. minuta stakao je visoku prednost (8:1), a deset minuta pre odlaska na odmor prednost je bila dvocifrena (15:5). Riđičanci su u finišu prvog i početkom drugog dela uspeli da prepolove minus (20:15), ali više od toga nisu mogli. U poraženom sastavu bolji od ostalih bio je Milan Šveljo sa pet postignutih golova. Izveštaj…. Ekipa iz Riđice će u četvrtak, 4. aprila od 20 časova odigrati zaostali meč prvog kola plej – ofa protiv ekipe vršačke Mladosti, dok ih za vikenda očekuje duel sa Sentom. Da podsetimo, ekipa Sombora je u petak poražena na domaćem parketu od ekipe Radničkog iz Jaše Tomića. Naredni rival biće im ekipa Zrenjanina. Trećeligaški somborski derbi ponovo je pripao ekipi Kljajićeva Čonoplje. Ekipa dva sela bez većih problema dobila je duel protiv Bezdanaca 20:32 (9:16). Neizvesnost je trajala svega desetak minuta, nakon toga gosti su preuzeli inicijativu i rutinski meč priveli kraju. Najveću prednost su imali u 52. minutu kada su otišli na +14 (15:29). U pobedničkom timu Petrović i Šljukić su bili najefikasniji sa pet pogodaka, dok je kod domaćina Kele, Totović, Krušković i Ćupurdija postigli po tri gola. IzveštajU sledećem kolu Grafičar dočekuje Rusin, dok će Kljajićevo Čonoplja u derbiju kola ugostiti prvoplasirani Srbobran.