Šokantantan poraz Nagetsa

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver Negetsi izgubili su drugi uzastopni meč. Nakon poraza od Tandersa, rano jutros su poraženi i od Šarlota. Gosti su bolje otvorili meč i već u osmom minutu su stekli dvocifrenu prednost. „Grumenje“ uzvraća sa četiri vezane trojke (Rivers 3, Kampaco), te brzo dolazi do poravnanja. Tokom većeg dela druge četvrtine izjednačena igra oba tima, da bi Nagetsi serijom 19:8 na odmor otišli sa prednošću 65:52. U nastavku odlična igra ekipe iz Kolorada, imali su maksimalnih +19. U poslednjih 12 minuta veliki preokret Hornetsa. U poslednjoj deonici gosti su ubacili 38 poena, dok su sa druge strane domaće sveli na svega 13 poena. Igrači Šarlota su ubacili sedam trojki. Na kraju konačnih 107:115 (Q1- 26:27, Q2 – 39:25, Q3 – 29:25, Q4 – 13:38) za deveti tim Istočne konferencije. Denver sa negativnim skorom 15/16 zauzima osmo mesto Zapada. Naredni meč igraju u ponedeljak protiv L. A. Klipersa.