Maveriksi bolji od Nagetsa

Nikola Jokić - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver Nagetsi izgubili su i treći meč za redom. Nakon poraza od Atlante i Nju Orleansa, rano jutros izgubili su i od Dalas Maveriksa sa 115:116 (Q1 – 29:36, Q2 – 29:28, Q3 – 28:27, Q4 – 29:25). Domaćin je utakmicu otvorio serijom 8:0, usledio je ekpresan odgovor gostiju 11:2. Maveriksi su prvu deonicu zatvorili sa sedam poena prednosti. Pogodili su šest trojki iz devet pokušaja. U nastavku se igralo u serijama, a Nagetsi su konstanto vijali zaostatak. Ekipa iz Kolorada je na otvaranju drugog poluvremena serijom 11:3 preokrenula rezultat i povela sa 69:67. Gosti su preko Hardaveja uzvratili i ponovo došla do osam poena viška. Hardavej junior je prvo pogodio tri bacanja, a zatim i ubacio tri trojke. Sredinom poslednje deonice ekipa iz Teksasa je došla do dvocifrene prednosti (111:101). „Grumenje“ predvođeno Jokićem i Braunom pravi seriju 11:0 za vođstvo 112:111. Ipak, u poslednjih 40 sekundi Maveriksi skoncentrisaniji, pogodili su trojku, zatim su dva puta bili uspešni sa linije slobodnih bacanja i tako došli do pobede. U poraženom sastavu najbolji pojedinac bio je Gordon sa 27 poena. Nikola Jokić je meč završio sa 19 poena, osam skokova i isto toliko asistencija. Nakon tri neuspeha Nagetsi su pali sa druge na petu poziciju Zapadne konferencije. Naredni meč igraju u petak, 9. decembra protiv Portlanda.