Nagetsi zaustavljeni u Kaliforniji

Golden Stejt – Denver 118:97 (Q1 – 30:24, Q2 – 24:26, Q3 – 32:24, Q4 – 32:23).

Košarkaši Denvera poraženi su u Oklendu od Golden Stejta. Voriorsi su tako prekinuli seriju ekipe iz Kolorada od četiri uzastopna trijumfa. Gosti su bolje ušli u meč, imali su prednost do samog finiša prve četvrtine. Ipak, domaći su pojačali ritam i serijom 10:3 odnosno sa prednošću od šest poena završavaju prvi deo utakmice. Na otvaranju druge četvrtine sledi nova serija, ovoga puta od 9:0, čime Golden Stejt dolazi do dvocifrene (+13) prednosti. Nagetsi su do odlaska na odmor uspeli da spuste zaostatak na minus 4. Domaći su i u nastavku vodili, razlika je varirala od dva do 12 poena. Sigurnom igrom u poslednjih dvanaest minuta pobeda im ni jednog momenta nije bila ugrožena. U pobedničkom timu petorica igrača su imala dvocifreni učinak. Kari je bio najefikasniji sa 32 poena, dok je Umre ubacio 23. Vigins je meč završio sa 19, Pul sa 15, dok je Malder imao poen manje. Sa druge strane Porter junior je imao učinak od 26 poena. Nikola Jokić ispod svog nivoa. Postigao je 19 poena, a imao je i po šest skokova i asistencija. Gordon je završio na 17 poena. Njih trojica nisu imali podršku saigrača, što je svavako jedan od uzroka poraza. Treba istaći da su starteri Kampaco i Barton postigli svega seda poena. Uprkos izgubljenoj utakmici „Grumenje“ je zadržalo četvrtu poziciju na tabeli Zapadne konferencije. Naredni meč igraju već sutra protiv Hjustona.