Jedinstvo osiguralo naslov, Pikovci bolji od Bratstva

Dva kola pre kraja prvenstva somborskog drugog razreda ekipa Jedinstva iz Stanišića obezbedila je prvo mesto i plasman u viši somborski rang. Stanišićanci su ovog vikenda gostovali u Kolutu gde su teže nego što su očekivali savladali imenjaka. Gosti su poveli već u 5. minutu pogotkom Nikole Pajića. Domaćin je poravnao u 28. minutu golom Strahinje Karalića. Mreže su mirovale sve do 85. minuta kada je iskusni Dragan Bobanac zatresao mrežu Foretića za konačnih 2:1. U isto vreme Bratstvo 2019 je poraženo na PIK-u. Pikovci su poveli već u 2. minutu golom Đurišića. Sredinom prvog dela Zuber je poravnao rezultat. Domaćin je do drugog gola stigao u 75. minutu, a strelac je ponovo bio Đurišić. Pet minuta kasnije rezervista Nenadović postavio je konačan rezultat susreta. Dunav je slavio nad Panonijom, dok su Telečka i Sport poraženi od ekipe sa apatinskog salaša odnosno Dinama iz Sonte. Narednog vikenda Jedinstvo iz Stanišića će ugostiti PIK 2023, dok je ekipa iz Koluta dočekati Dunav iz Bačkog Monoštora.

Rezultati i izveštaji sa mečeve ovog kola: Dunav – Panonija 3:1 (Izveštaj), Dinamo – Sport 1:0 (Izveštaj), Telečka – Jedinstvo (R) 1:4 (Izveštaj), PIK 2023 – Bratstvo 2019 – 3:1 (Izveštaj), Jedinstvo 1947 – Jedinstvo (S) 1:2 (Izveštaj).

Tabela: Jedinstvo (S) 46, Bratstvo 2019 – 39, PIK 2023 – 28, Jedinstvo 1947 – 28, Dinamo (S) 23, Panonija 18, Dunav 18, Sport 16, Jedinstvo (R) 16, Telečka 3.

Parovi narednog (17) kola: Jedinstvo 1947 – Dunav, Jedinstvo (S) – PIK 2023, Bratstvo 2019 – Telečka, Jedinstvo (R) – Dinamo (S), Sport – Panonija.