Bez ubačaja za tri poena

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver Nagetsi – Sakramento Kingsi 98:102 (Q1 – 27:16, Q2 – 26:25, Q3 – 21:30, Q4 – 24:31).

Denver Nagetsi doživeli su novi poraz od Sakramento Kingsa. Ekipa iz Kalifornije je slavili drugi put u proteklih pet dana ovoga puta na njihovim parketu. Najbolji igrač šampionskog tima iz Kolorada nije bio na visini zadatka. Somborac je ubacio samo 15 poena, imao je pet skokova i osam uspešnih dodavanja, uz katastrofalan procentat uspešnosti od 35 odsto. Iz igre je pogodio samo šest puta iz 17 pokušaja. Sa distance je imao šest pokušaja, bez uspeha. Ispred njega su bili Aron Gordon sa 25 poena i Porter junior sa 19. Domaći tim je odlično odigrao prvo poluvreme. Na odmor su otišli sa dvocifrenom prednošću (53:41). Gosti su u nastavku strpljivom igrom smanjivali zaostatak, a u samom finišu serijom 11:0 potpuno preokrenuli rezultat i poveli sa 93:100. U pobedničkom timu najbolji pojedinac bio je Foks sa 30 poena, dok su Sabonis i Barns pridodali po 20. Nagetsi na pauzu zbog predstojećeg Ol – star meča idu kao četvrti tim Zapada sa skorom 36 pobeda i 19 poraza. Naredni rival, u petak, 23. februara biće im ekipa Vašingtona.