Sombor slavio za kraj, Dalmatinac poražen

Rukometaši Dalmatinca i Sombora tokom vikenda završili su ovogodišnje rukometno prvenstvo Druge lige Vojvodine. Riđičanci su u meču bez rezultatskog značaja minimalno poraženi na gostovanju u Rumi od istoimenog tima, dok je ekipa Sombora pred domaćom publikom porazila PIK Prigrevicu. Iako oslabljena ekipa iz Riđice se dobro držala do samog finiša meča. U poslednjih pet minuta „prokockali“ su tri gola (31:28) prednosti. Domaćin je utakmicu završio serijom 6:2. Najbolji pojedinac meča bio je Strahinja Ležajić sa 12 golova, dok je njegov imenjak Macura koji je deset puta zatresao mrežu domaćeg golmana. Somborci su poslednji meč sezone završili trijumfalno protiv komšija iz Prigrevice. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, gosti su početkom drugog poveli sa četiri gola (19:23) prednosti. Domaćin je uzvratio ekspresno i za svega par minuta serijom 8:1 preokrenuo rezultat u svoju korist 27:24. Do kraja susreta su sačuvali vođstvo. U pobedničkom timu dominirao je Sergej Pavlović sa devet pogodaka, dok je u poraženom sastavu Slobodan Kozlovački postigao 12 golova. Ipak, ova pobeda im nije puno pomogla, pošto su takmičenje završili kao zadnji tim lige i od naredne sezone će se takmičiti u poslednjem rukometnom rangu (Treća liga Vojvodine Sever). Dalmatinac je sezonu zaključio na petom mesto sa 29 skupljenih bodova.