Rukometaši bez bodova

Somborski rukometni klubovi koji nastupaju u Drugoj ligi Vojvodine ovog vikenda nisu stigli do bodova. Dalmatinac je poražen u okružnom derbiju od ekipe Prigrevice, dok je Sombor izgubio na gostovanju u Jaša Tomiću od domaćeg Radničkog. Riđičanci su dobro otvorili utakmicu i veći deo prvog poluvremena su kontrolisali rezultat. Prigrevčani su poslednjih osam minuta prvog poluvremena odigrali furiozno i serijom 7:0 na odmor su otišli sa prednošću 21:14. U nastavku meča gosti su imali i devet golova viška (25:16), međutim igrači iz Riđice su upornošču uspeli da smanje zaostatak na svega tri gola, ali nisu imali snage za potpuni preokret. prigrevčani mini serijom 3:0 završavaju meč i zasluženo osvajaju bodove. U pobedničkom timu istakli su se Mandić i Kozlovački sa devet pogodaka, dok je Miočinović postigao gol manje. U poraženom sastavu četiri igrača (Vojvodić, Kuprešanin, Vučković i Graovac) su postigli po šest pogodaka. Što se ekipe Sombora tiče, oni su odlično odigrali prvi deo meča. Iako su čitavo vreme vijali rezultat na odmor su otišli sa samo jednim golom zaostatka. U uvodnim minutama drugog dela domaći tim pravi seriju 6:1 i dolazi do prednosti 20:14. Nakon toga su rutinski meč priveli kraju. U poraženom sastavu istakli su se Veljko i Sergej Pavlović sa deset odnosno šest pogodaka. Narednog vikenda Sombor će ugostiti ekipu Sente, dok će Dalmatinac putovati u Pančevo.

Izveštaji sa utakmica:

Dalmatinac – PIK Prigrevica 33:39 (14:21)

Sedmerci: 3/6 (Dalmatinac). 0/2 (PIK Prigrevica).

Isključenja: 4 minuta (Dalmatinac). 4 minuta (PIK Prigrevica).

Dalmatinac: Vojvodić 6, Kuprešanin 6, Radmilović, Vučković 6, Vagić, Ležajić 4, Graovac 6, Olujić, Garajski 4, Polovina, S. Macura, Gardijan, A. Macura, Ćujić, Rikalo 1.

PIK Prigrevica: Momčilović 4, Micić, Kozlovački 9, Ćeran 6, Lazić 1, Mandić 9, Lovrić 1, Tadić, Pavlović, Čović, Miočinović 8, Jokić 1, Zekić.

Radnički (Jaša Tomić) – Sombor 34:25 (14:13)

Sedmerci: 2/6 (Radnički). 3/6 (Sombor).

Isključenja: 8 minuta (Radnički). 8 minuta (Sombor).

Radnički: Đakovački, Zubac 1, Janjić, Gađanski 2, Molnar 5, Sebastijanov 5, Morača 1, L. Popović, Slavković 5, Glomazić 4, N. Popović 1, Avdalović, Cvekić 7, Varga 3, Parkajić.

Sombor: L. Aćić, Gajin 3, Todorović, Jokić 1, V. Pavlović 10, Narančić, N. Gajin, Neškovski 1, Vezmar, Plećaš 3, S. Pavlović 6, Mitrović, Milićević, S. Aćić 1.