Panonija slavila u pet setova

Volejstars – Panonija 2:3 (18:25, 23:25, 25:20, 25:17, 10:15).

Odbojkašice Volejstarsa u šestom kolu Druge republičke lige Sever ugostile su u Somboru do ovog kola vodeći tim lige Panoniju iz Bačke Palanke. U veoma uzbudljivom duelu pobeda u pet setova na kraju je pripala gostujućem timu. Igračice iz Bačke Palanke su dominirale tokom prvog seta. Osetniju razliku stekle su sredinom seta kada su prvo povele sa 12:8, a nedugo potom su došle i do dvocifrene prednost (19:9). U finišu nešto bolja igra domaćeg sastava, ali nedovoljno za preokret. Kljajićevčanke su početkom drugog seta povele sa 7:2. Ipak, do sredine seta gošće polako smanjuju razliku, a prvo izjednačenje se dogodilo sredinom seta kada je bilo 15:15. Nisu se zaustavile i vrlo brzo su i povele sa 18:16. Ekipa iz Kljajićeva mini serijom 5:1 pravi preokret i ponovo vodi sa 21:19. Lider prvenstva nije posustao, već je pojačao ritam i velikom borbenošću u polju pravi razliku (6:2) i duplira prednost u setovima. Nakon toga domaći tim kreće na sve ili ništa i naredna dva seta rešava u svoju korist sa 25:21 odnosno 25:18 i poravnava rezultat. Odluka je pala u odlučujućem setu koji je zasluženo pripao gostujućem timu. Pobednik meča je osvojio dva, a poraženi jedan bod. Ekipa Volejstarsa trenutno zauzima četvrtu poziciju sa 13 bodova. Jedine dve neporažene ekipe prvenstva su Omladinac i Panonija, a tim da ekipa iz Banovaca ima bod više. Trećeplasirani je Štrand Volej sa 14 osvojenih bodova. Naredni rival Volejstarsu biće ekipa Vršca, koja je sigurna u sredini tabele sa polovičnim učinkom (po tri pobede/poraza). U rangu niže (Prva Vojvođanska liga Sever) ekipa CVS Elbraco tehnolenda pretrpela je prvi prvenstveni poraz. Bolje od njih (3:1) bile su igračice subotičkog Spartaka 2. Poraz se nije odrazio na stanje na tabeli. CVS je i dalje prvi sa 15 bodova, dok Vin Volej i Spartak 2 imaju po bod manje. Igračice Goks In-a su poražene na gostovanju u Bečeju sa 3:2, po setovima (24:26, 25:22, 25:19, 15:25, 15:13). Trenutno su šesti tim lige sa šest skupljenih bodova. Narednog vikenda Goks In kao domaćin igra sa kulskim Hajdukom, dok će CVS ugostiti ekipu Subotice.