Po dve medalje za Kristinu i Taru

Takmičarska grupa karate kluba „Somborac“ proteklog vikenda je učestvovala na internacionalnom karate turniru „Arena kup“ koji je održan u Beogradu u organizaciji Beogradskog karate saveza i karate kluba „Arena“. Na turniru je učestvovalo oko 700 takmičara iz 51 kluba iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije. Takmičari Somborca osvojili su četiri medalje: dve zlatne i po jedna srebrna odnosno bronzana. Kristina Kosanović i Tara Jurić su osvojile po dve medalje. Kako se navodi i klupskom izveštaju Kristina je u pojedinačnom kata nadmetanju osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji kadetkinja B klasa, kao i srebrnu medalju u apsolutnoj klasi. Tara Jurić je u kategoriji ženskih nada B klasa osvojila zlatnu medalju, a u konkurenciji kadetkinja B klasa bronzanu.