Rukometaši Sombora upisali prvu pobedu

RK Sombor novembar 2022.godina - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice kluba

Rukometaši Sombora uknjižili su prvu prvenstvenu pobedu u prvenstvu Druge lige Vojvodine. Somborci su u derbiju začelja proteklog vikenda bili bolji od ekipe Sente. Domaći sasatav je utakmicu otvorio vođstvom od 6:0. Stečenu prednost su sačuvali do odlaska na odmor. U nastavku meča su uspešno održavali vođstvo do samog finiša. Najveću prednost imali su u 51. minutu kada su vodili sa 27:19. Ipak, gosti su u poslednjih sedam minuta mini serijom 6:0 smanjili zaostatak sa samo dva gola, da bi kapiten Veljko Pavlović u poslednjim trenucima novim pogotkom postavio konačan rezultat utakmice. U domaćem timu Veljko Pavlović sa šest pogodaka je bio najefikasniji igrač, dok su njegov brat Sergej i Luka Jokić postigli po pet golova. Ekipa Dalmatinca gostovala je Pančevu gde su zasluženo poraženi od domaćeg tima. Treba napomenuti da su gosti nastupili sa svega sedam igrača, tako da se više nije moglo ni očekivati. Mihajlo Kuprešanin i Filip Graovac bili su najfikasniji igrači utakmice sa 11 odnosno devet pogodaka. Riđičanci su trenutno deseti tim lige sa osam bodova, dok je Sombor na 12. mestu sa tri boda. Narednog vikenda u Somboru gostuje Budućnost iz Alibunara, dok će Dalmatinac ugostiti ŽSK 1955 iz Žablja.