Pobedom izbili na drugo mesto

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

L. A . Klipersi – Denver Nagetsi 104:114 (Q1 – 26:31, Q2 – 26:33, Q3 – 25:23, Q4 – 27:27).

Košarkaši Denvera pobedom nad Klipersima preuzeli su drugu poziciju Zapadne konferencije. Nagetsi su rano jutros stigli do 12 prvenstvene pobede u NBA šampionatu. Odlično su odigrali čitav meča. Krajem prve četvrtine stekli su osam poena viška (29:219), tokom druge su u više navrata imali i +12. Prednost su uspešno održavali i tokom drugog poluvrema. U finišu utakmice su imali i maksimalnih +21. Domaćin je tek u poslednja četiri minuta sa četiri vezane trojke uspeo sa koliko toliko ublaži poraz. U pobedničkom timu najefikasniji igrač je bio Aron Gordon sa 29 poena i sedam skokova. Marej je pridodao 21 poen i devet asistencija, dok je Nikola Jokić meč završio sa 19 poena, 13 skokova i šest asistencija. U poraženom timu Džon Wol je postigao 23 poena. Naredni meč „Grumenje“ igra u utorak protiv Hjustona.