Denver slavio nad Memfisom

Memfis – Denver 104:108 (Q1 – 18:25, Q2 – 38:36, Q3 – 23:28, Q4 – 25:19).

Denver Nagetsi slavili su rano jutros na gostovanju u Memfisu. Gosti su na samom startu susreta stekli prednost (4:11), koju su održavali tokom prve četvrtine.  Domaćin je u finišu serijom 9:2 prišao sa koš zaostatka, ali su Votson i Marej sa pet poena svom timu vratili prednost (18:25). Odmah na startu druge deonicu mini serija (0:5) „Grumenja“ za maksimalnih +12 (18:30). Domaćin je do kraja poluvremena bio nešto bolji rival na parketu, te je do velikog odmora uspeo da prepolovi zaostatak na minus 5 (56:61). Treći deo meča pripao je ekipi iz Kolorada koja je u finalnu četvrtinu ušla dvocifrenom razlikom (79:89). U finišu meča mnogo neizvesnosti. Ekipa iz Tenesija u strpljivom igrom i zahvaljujući odličnom Dereku Rouzu (u tim momentima deset poena) smanjivala zaostatak, a u jednom momentu (na četiri i po minuta do kraja meča) su čak i poveli (98:97). Usledio je ekspresan odgovor Nagetsa koji su preko Jokića i Mareja sa dve brze trojke vratili prednost (98:103). U poslednjem minutu Džekson i Smart su koševima iz reketa uneli domaćinu nadu (104:105) da mogu do pobede, međutim, Aron Gordon, a potom i Nikola Jokić sa linije penala obezbeđuju Nagetsima drugu prvenstvenu pobedu. U pobedničkom timu Jokić i Marej bili su najefikasniji igrači meča sa po 22 poena. Somborac je bio na tri asistencije do trocifrenog učinka. Zabeležio je 12 skokova i sedam uspešnih dodavanja. Na drugoj strani Džekson junior je utakmicu završio sa 21 poenom, Smart poenom manje, dok je Rouz pridodao 16. Nagetsi već sutra igraju novi susret. Naredni rival biće im ekipa Oklahoma Siti Tander.