Nagetsi vratili brejk

Nikola Jokić u duelu sa Nurkićem treći meč prve faze plej ofa Portland - Denver maj 2021. godina - preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Portland – Denver 115:120 (Q1 – 30:39, Q2 – 29:25, Q3 – 20:20, Q4 – 36:36).

Denver Nagetsi vratili su brejk i drugom pobedom u nizu poveli (2:1) u prvoj rundi doigravanja za titulu. Ekipa iz Kolorada je većim delom susreta imala prednost. Prvu osetniju prednost stekli su krajem prve četvrtine kada su serijom 14:0 preokrenuli rezultat i poveli sa 34:26. Krajem prvom poluvremena imali su i +12, međutim domaćin je serijom 7:0 na odmor otišao sa zaostatkom od pet koševa. Treća deonica izjednačena. Obe ekipe su postigle po 20 poena, s tim da je Nikola Jokić ubacio 14 (dve trojke) za svoj tim. U poslednjim dvanaest minuta više neizvesnosti. Blejzersi su šest minuta pre kraja meča poravnali (91:91) rezultat. Usledio je ekspresan odgovor Nagetsa u vidu tri vezane trojke Riversa za novu prednost od +8. Prednost su uspešno sačuvali do kraja meča. Nikola Jokić je bio junak u pobedničkom timu sa 36 poena, 11 skokova i pet asistencija. Ispratili su ga Rivers sa 21 i Porter junior sa 15 poena. Na drugoj strani Lilard je ponovo dominirao sa 37 poena. Četvrta utakmica je na programu već sutra, Portland je ponovo domaćin.