Rukometaši bez bodova

Rukometaši Sombora i Dalmatinca poraženi su u svojim mečevima 11. kola Druge lige Vojvodine. Sombor je nakon dva vezana trijumfa izgubio od ekipe Crepaje, dok su Riđičanci izgubili na gostovanju u Mokrinu. Somborci su od samog početka utakmice bili u zaostatku, uglavnom tri do četiri gola. U drugom poluvremenu ta razlika se povećavala i do devet pogodaka, tako je pobeda Crepaje više nego zaslužena. Najbolji pojedinac gostujućeg tima bio je kapiten Veljko Pavlović sa čak 15 postignutih golova. Riđičanci su loše otvorili meč sa liderom prvenstva. Domaćin je već u 8. minutu vodio sa 7:1. Gosti su uzvratili desetak minuta kasnije smanjivši zaostatak sa samo gol (13:12) razlike. Ipak, u poslednjih deset minuta prvog poluvremena prvi tim lige je opravdao ulogu favorita i serijom 10:4 na odmor odlazi sa sedam golova viška (23:16). U nastavku susreta Mokrinčani su uspešno održavali prednost do samog finiša kada su „spustili gas“, što je ekipa iz Riđice iskoristila da ublaži poraz. U poraženom sastavu novajlija Lazo Beslać je bio najefikasniji igrač sa 12 postignutih golova, dok je Mihajlo Kuprešanin utakmicu završio sa osam pogodaka. Nakon ovog vikenda Dalmatinac drži deseto mesto na tabeli sa osam bodova, dok je Sombor pretposlednji sa pet osvojenih bodova. Narednog vikenda Sombor u derbiju začelja dočekuje ekipu Putinaca, dok će Dalmatinac put Sente. Riđičanci danas kao domaćini igraju i zaostali susret desetog kola protiv ekipe ŽSK 1955 iz Žablja. Meč počinje u 20.30 časova.

Izveštaji sa mečeva:

Crvena Zvezda (Mokrin) – Dalmatinac 44:42 (23:16)

Sedmerci: 3/3 (Crvena Zvezda). 4/5 (Dalmatinac).

Isključenja: 10 minuta (Crvena Zvezda). 6 minuta (Dalmatinac).

Crvena Zvezda: Krstić, Almaši 5, Kokot, Dražić 8, Dukatarov 3, Čeleketić, Majkić, Domazet 3, Golić 2, Trnić 5, Milivojević, Kovač 8, Ladičorbić 10, Maluckov.

Dalmatinac: Vojvodić 3, Kuprešanin 8, Radmilović, Vagić 1, Ležajić 6, Graovac 4, Garajski 3, S. Macura 4, Ćujić 1, A. Macura, Beslać 12.

Crepaja – Sombor 42:35 (22:17)

Sedmerci: 4/4 (Crepaja). 7/7 (Sombor).

Isključenja: 16 minuta (Crepaja). 8 minuta (Sombor).

Crepaja: Milićanin, Marković 5, Stakić 2, Tomov 8, Gajić 1, Cvetanovski 1, Radenković 12, D. Georgijevski, M. Georgijevski 9, Nedeljković 1, Petrović 2, Radovančev 1, Marjonc, Milošev.

Sombor: Stokuća, Gajin 7, Todorović, Jokić 5, V. Pavlović 15, Zorić, Koril, Neškovski 1, Vezmar 1, Mjazga 2, Plećaš, S. Pavlović 3, Mitrović, Milićević, Aćić 1.