Sombor bolji od Grafičara, Sivčankama derbi

Somborski rukometni predstavnici ovog vikenda imaju šarolike rezultate. Ženska ekipa Ravangrada poražena jena  gostovanju u Sivcu od domaćeg Krulea. Domaće su od starta povele, imale gol – dva prednosti, da bi gošće prvi put izjednačile u 23. minutu. Ipak, Sivčanke serijom 3:0 završavaju prvi deo utakmice. Ravangrad je u 40. minutu prišao na gol (21:20) zaostatka, međutim novom serijom 4:1, domaće rukometašice odlaze na 25:21, nakon čega se ekipa iz Sombora nije uspela da se vrati. U pobedničkom timu briljirala je Aleksandra Jelenković sa 13 pogodaka. Najefikasnija gostujuća igračica bila je po običaju Slobodanka Bandobranski sa devet pogodaka, dok je Melani Benjak meč završila sa pet pogodaka. U narednom (8) kolu Ravangrad gostuje u Mokrinu. Drugoligaši su ostvarili pobedu i remi. Graničar je pobedio do sada neporaženu PIK Prigrevicu, dok je Dalmatinac remizirao u Senti. Gosti su na odmoru imali dva gola viška, koja nažalsot nisu uspeli da sačuvaju. Najbolji u timu iz Riđice bili su Vučković i Graovac sa po osam pogodaka. U narednom kolu Graničar putuje na megdan ekipi Crepaje, dok je Dalmatinac slobodan. Trećeligaški derbi odigrali su Grafičar iz Bezdana i Sombor. Domaćin je furiozno krenuo i već u 8. minutu poveo sa 6:1. Gosti se nisu predavali, strpljivom igrom u 20. minutu su stigli do izjednačenja (13:13). Potom se igralo gol za gol, da bi u finišu gosti stekli dva pogotka viška. U nastavku meča domaćin poravnava, ali brzo sledi serija Sombora 6:1 za prvo osetnije vođstvo 26:21. Strahinja Aćić je u tim momentima postigao tri, a Luka Plećaš dva pogotka. Nakon toga Bezdanci nisu uspeli da se vrate, pa je pobeda gostiju više nego zaslužena. Kljajićevo je savladalo ekipu Rusina. Domaći tim je od starta poveo i iz minut u minut povećao prednost. U nastavku meča gosti bolji, ali je domaćin rutinskom igrom sačuvao prednost. Ilija Neškovski najbolji pojedac meča sa deset golova. Na drugoj strani Filip Toma postigao se sedam golova. Titula jesenjeg prvaka pripala je Borcu iz Bačkog Gračaca koji je do sada osvojio devet bodova, drugi je Sombor sa istim brojem bodova, ali slabijom gol razlikom. Sledi pauza, pa nastavak na proleće. Početak drugog dela prvenstva je planiran za početak aprila.