Riđičanci pobedom završili jesenji deo

Rukometaši Dalmatinca pobedom su završili ovu godinu. Riđičanci su u odloženom meču 12. kola slavili na gostovanju u Zrenjaninu protiv istoimene ekipe 36:41 (15:20). Nakon početnog ispitivanja snaga, gosti su već u jedanaestom minutu stekli četiri gola (4:8) prednosti. Domaći igrači su pojačali ritam i deset minuta pre odlaska na odmor stigli su do izjednačenja. Ekipa iz Riđice uzvraća i na odmor odlazi sa prednošću od pet golova razlike. U nastavku meča izjednačena igra oba tima. Zrenjanin je uspeo u više navrata uspeli da priđu na minus 2, međutim nisu imali snage za potpuni preokret. U pobedničkom timu dominirao je kapiten Filip Graovac sa deset postignutih pogodaka. Ispratili su ga Vučković i Ležajić sa devet odnosno osam pogodaka. Dalmatinac zauzima 11. mesto sa osam bodova. Prvenstvo se nastavlja krajem februara naredne godine kada Dalmatinac dočekuje futoški Metalac.

Zrenjanin – Dalmatinac 36:41 (15:20)

Sedmerci: 3/4 (Zrenjanin). 5/6 (Dalmatinac).

Isključenja: 8 minuta (Zrenjanin). 8 minuta (Dalmatinac).

Zrenjanin: Nagulić, Mišić, Stoiljkovski, Kečkeš, Paun 6, Vrbaški 5, Kovačević 5, Jovanov, Vojnović, Vlačić, Stojanović 6, Veljković 1, Stojšin 8, Mrkšić 1, Petrović 4, Radišić.

Dalmatinac: Dragić, Vojvodić 1, Šveljo 2, Vučković 9, Kelić, Ležajić 8, Graovac 10, Gajin 1, Macura 4, Gardijan 6, Rikalo.