Sloga i Bačka za trofej

Danas su odigrani polufinalni mečevi Kupa Srbije za teritoriju Područnog fudbalskog saveza Sombor. Ove godine za trofej će se nadmetati ekipe čonopljanske Sloge i Bačka iz Bačke Palanke. Vodeći sastav Vojvođanskog Severa ubedljivo je savladao (6:2) Mladost iz Bačkog Petrovca, dok je srpskoligaš iz dajeg takmičenja izbacio (3:1) staparski Hajduk. Čonopljanci su utakmicu rešili već nakon prvog dela meča kada su stekli nedostižnu (5:1) prednost. U nastavku meča viđen je po jedan pogodak na obe strane. Junak pobede bio je trostruki strelac Nikola Vemić. Izveštaj… Ekipa iz Bačke Palanke je do trijumfa došla u drugom delu susreta nakon preokreta. Gosti su poveli u 52. minutu preko napadača Zorana Stojšića. Petnaestak minuta kasnije Bajić je izjednačio, da bi u finišu susreta rezervista Gagić (80) i Vještica (87) obezbedili pobedu svom timu i plasman u finale Kupa. Izveštaj… Finale će se odigrati na proleće naredne godine.