Sombor i Volejstars upisali startne pobede, CVS poražen

Odbojkaši Sombora pobedom su otvorili novu takmičarsku 2023 /2024 sezonu. U prvom kolu ugostili su i bez većih problema savladali ekipu novosadskog Botafoga sa 3:0 (25:18, 25:12, 25:15). Gosti su samo u prvom setu pružili koliko – toliko neli otpor, da bi u nastavku susreta bili u podređenom položaju. Somborcima u drugom kolu predstoji subotnje gostovanje u Novom Sadu, gde će odmeriti snage sa ekipom Dunav Voleja 2. Susret će igra u SPC Vojvodina od 11 časova. Susret je poveren sudijskom paru Pinter/Čomić. Odbojkašice Volejstarsa slavile su u pet setova na gostovanju protiv novosadskog Štrand Voleja. Kljajićevčanke su „katastrofalno“ otvorile meč. U prvom setu osvojele su svega osam poena. U drugom su uspele da se konsoliduju i nakon velike borbe izjednače rezultat. Domaćin je u trećem setu (25:11) ponovo izdominirao i ponovo vratio prednost u setovima. Poslednja dva seta (23:25, 15:17) pripale su gostujućem timu nakon velike borbe, a time i prva dva boda u sezoni. U drugom kolu gostuju u Sremskoj Mitrovici. Susret protiv Srema 2 na programu je u nedelju od 17 časova. Drugi naš predstavnik CVS Elbraco Tehnolend poražen je u Pančevu od ekipe Odbojke 013 sa 3:0 (25:15, 25:13, 25:18). U nedelju, 22. oktobra od 18 časova CSV će ugostiti ekipu Štrand Voleja. U poslednjem odbojkaškom rangu ekipa Goks In-a šampionat otvara u petak, 20. oktobra protiv Voriorsa (Bačka Palanka). Utakmica se igra u sali Osnovne škole Dositej Obradović od 16 časova.