Treća pobeda zajedničkog sastava dva sela

Voljom žreba u trećem kolu Treće rukometne lige Vojvodine – grupa A snage su odmerili jedina dva somborska sastava u poslednjem rukometnom rangu. Ekipa Kljajićevo Čonoplja bez većih problema deklasirala je sastav bezdanskog Grafičara sa 37:23 (23:12). Domaćin je rešio pitanje pobednika u finišu prvog poluvremena kada su stekli dvocifrenu prednost sa kojom su i otišli na odmor. U nastavku meča su malo spustili „gas“, ali tek toliko da još malo poprave rezultat u svoju korist za konačnih +14. U pobedničkom timu Nikola Jelić je meč završio sa osam, a Andrija Šljukić sa golom manje. U dresu bezdanskog tima Edin Bajrami je bio šestostruki strelac. Izveštaj… U rangu više, najbolji somborski rukometni kolektiv bez problema je zabeležio drugi prvenstveni trijumf. Ovog vikenda ugostili su ekipu Putinaca protiv kojih su odradili samo lakši trening. Na kraju je bilo 37:29 (18:13)Izveštaj…Kapiten Riđičanaca je osam puta matirao protivničkog golmana, a Strahinja Ležajić šest puta. U poraženom sastavu Jakšić, Sučić i Bubalo su bili najefikasniji sa po šest golova. IzveštajEkipa Sombora je pred oko stotinjak gledalaca ugostila sastav Radničkog 1958 iz Šida. Somborci su tokom čitavog prvog poluvremena vijali zaostatak gostiju koji je u jednom momentu otišao i na +7. Ipak, u poslednjih osam minuta prvog dela usledila je serija Sombora 6:1, te se na odmor otišlo prednošću Šiđana 17:15. Gosti su bili sigurni u nastavku meča i ni jednog momenta nisu dozvolili mladom sastavu iz Sombora da se ozbiljnije približi. Strahinja Aćić je bio najbolji u sastavu Sombora sa osam golova. IzveštajNarednog vikenda Sombor dočekuje PIK Prigrevicu, dok će Dalmatinac put Nove Pazove. Bezdanski Grafičar gostuje u Ruskom Krsturu, dok će Kljajićevo Čonoplja u derbiju kola odmeriti snage sa ekipom Srbobrana.