Nemanja Bukalov ubedljiv u Subotici

Proteklog vikenda Subotica je bila domaćin Otvorenog prvenstva Vojvodine. Učešće na ovom takmičenju uzeli su i plivači somborskog sportkog kluba Polet. Najuspešniji somborski plivač bio je Nemanja Bukalov sa osvojena četiri zlatna odličja. Nemanja je trijumfovao na 50m i 100m leđno i delfin stilu. Aleksa Duduković je osvojio zlato na 400m mešovito u juniorskoj konkurenciji i apsolutno, kao i 400m kraul. Do srebra je stigao u disciplini 100m leđno, a do bronze na 200m leđno. Marko Kolović je osvojio zlato na 50m prsno, dok je Laura Ležaić bila srebrna na 400m mešovito u juniorskoj i bronzana u apsolutnoj kategoriji. Istog vikenda održano je i pokrajinsko prvenstvo za pionire i kadete. U pionirskoj konkurenciji bronzanu medalju je uzela Sara Orelj na 100m leđno, dok je u kadetska štafeta 4 x 50m kraul (Šijak, Vukelić, Ivanović, Rkman) takođe uzele bronzu medalju.