Poraz Stonsa

Bowling Stonsi izgubili su meč trećeg kola Prve bowling lige Srbije od ekipe Babulj Kendiya sa 5:11 (4.150:4.165). Somborski sastav je dobro otvorio meč, rešio prvi set u svoju korist. Nakon izjednačeno drugog seta, usledilo je nešto lošije izdanje domaćina i gubitak trećeg seta. Može se reći da je presudio peti set (dublovi) koji su gosti dobili sa 63 pina više. Nakon šest odigranih setova gosti su vodili sa 7:5, a nakon dodavanja dodatnih bodova na srušene pinove (samo 15 više od domaćeg tima) pobeda Beograđana je dodatno potvrđena. U poraženom sastavu najbolji pojedinačni rezultat imao je Marko Minić sa 1.085 srušenih pinova, Marko Cimeša je meč završio sa šest srušenih pinova manje. Pored njih dvojice nastupi su još i Imre (726), Naumov (514), Mandić (475) i Tolić (271). Nakon ovog poraza Stonsi drže drugu poziciju sa četiri boda. Identičan skor imaju i Crvena Zvezda, Babulj Kendy i AES Sedai. Zemunci je jedini tim koji ima maksimalni učinak u prethodna tri kola. U sledećem kolu Bowling Stonsi gostuju ekipi Zemuna. Susret je na programu u ponedeljak, 14. novembra od 19 časova.