Drugi poraz „Pantera“

Sivački „Panteri“ pretrpeli su drugi poraz u prvenstvu Super B lige Srbije. Nakon startnog neuspeha na gostovanju od Sinđelića, ovog vikenda izgubili su i pred domaćom publikom od odlične ekipe Ub-a. Domaćin je odlično otvorio meč i već u 4. minutu imali su prednost od 4:0. Samo par minuta kasnije preokret i vođstvo gostuju 5:4. Rezultatsku klackalicu gledali smo sve do finiša prvog poluvremena kada gosti iz Uba novom mini serijom 4.0 dolaze do prednosti od 14:9. Domaćin je startu drugog poluvremena u jednom momentu uspeo da stigne do izjednačenja. Ipak, u rasponu od 40. do 48. minuta primaju novih pet golova i tako dozvoljavaju protivniku da upiše nova dva boda, što im je omogućilo da se osame na čelu tabele. Najbolji pojedinac u domaćem timu bio je Ilija Kolarić sa osam pogodaka, dok je Čabai postigao jedan manje. Sivac 69 je ispod crte bez osvojenog boda, kao i ekipa Apatina koja je izgubila i drugi prvenstveni susret, ovoga puta od Kolubare sa 30:23. U subotu, 1. oktobra upravo ova dva tima sastaće se u derbiju začelja.

Izveštaji:

Sivac 69 – Ub 27:31 (12:15)

Sedmerci: 6/7 (Sivac 69). 2/2 (Ub).

Isključenja: 14 minuta (Sivac 69). 10 minuta (Ub).

Sivac 69: Vlaović, Kolarić 8, Žegarac 5, Petrović, Beslać 4, Džabasan, Nikola Dubaić, Vemić, Neškovski, Tomić, Boškov 1, Zeljko, Aleksandar Dubaić, Predojević, Popov 2, Čabai 7.

Ub: Alavanja 1, Panovski 12, Radovanović 5, Radojičić 2, Petrović, N. Jovanović, Grujić 2, Vidić, Žarković, Đerić, Pantić 1, L. Jovanović, Pavlović 4, Anđelić 3, Stojanović 1, Bogunović.

Kolubara – Apatin 30:23 (17:7)

Sedmerci: 1/4 (Kolubara). 1/2 (Apatin).

Isključenja: 10 minuta (Kolubara). 10 minuta (Apatin).

Kolubara: Filipović 3, Knežević 4, Jelenić 3, Trivić, Žarković 6, Aleksić 1, Miloš Jovanović 3, Martinović, Mirko Jovanović, Radovanović 1, Protić, Đorđević, Vujošević 3, Ivanović 2, Đurđević 3, Jeli 1.

Apatin: Milićević, Pilipović, Gajin, Horvat 3, Jokić 1, Petar Mandić, Kuprešanin 5, Obradović, Polovina, Milojević 5, Peić Tukuljac 7, Delić, Braun 2, Gardijan.