Spartak nadvisio Džoker

Košarkaši Džokera poraženi su u Subotici od ekipe Spartaka Office Shoes sa 104:84 (Q1 – 26:23, Q2 – 19:19, Q3 – 27:19, Q4 – 32:23). Viđena je odlična utakmica, pogotovo u prvih dvadeset minuta. Igralo se brzo i dinamično. Domaćin je sredinom druge četvrtine uspeo serijom 10:2 da povede dvocifrenom prednošću (43:32). Ipak, gosti se nisu predali i za samo par minuta identičnom mini serijom vratili su se na tri poena zaostatka. Nastavak je doneo nešto manje uzbuđenja, Subotičani su iskusno koristili pukotine u reketu Somboraca koji su bili oslabljeni neigranjem američkih igrača. Konačnih plus 20 je i najveća razlika koju je jedna ekipa imala na utakmici. Kod gostiju Aleksa Jugović je bio najbolji pojedinac sa 23, Lazar Lugić pridodao 18, dok je Nemanja Kapetanović meč završio sa poenom manje. Trener gostiju Željko Lukajić posle meča je ocenio da je Spartak jači, sa boljim rosterom i da je svesno ostavio van tima dvojicu rovitih Amerikanaca. Poželeo je sreću svom bivšem klubu, smatra da Spartak može u slučaju uspeha u ABA 2 ligi da se izbori za plasman u ABA 1 ligu. „Ja se zalažem za sport. Nisam za ključ kao što je bilo u bivšoj državi. Kvalitet treba da se ispoštuje, zašto ostaje nešto što nema kvalitet. Neka dva tima iz ABA 2 uđu u ABA 1 iz koje bi trebalo da ispadnu dve ekipe. To bi bilo u duhu sporta“ – rekao je Lukajić. Nakon ovog kola Džoker zauzima 11. poziciju na tabeli sa 14 osvojenih bodova. Za vikend (subota, 19 časova) im predstoji gostovanje u Valjevu gde će odmeriti snage sa ekipom domaćeg Metalca.