Futsaleri izborili startnu pobedu

Futsaleri Žak Juniora ostvarili su prvu prvenstvenu pobedu u Futsal ligi Vojvodine. Somborski sastav posle velike borbe i u poslednjim sekundama utakmice došao je do pobede (3:2) i prvih bodova protiv ekipe Ful Fil iz Subotice. Žak Junior je poveo u 14. minutu preko iskusnog Goran Vidakovića. Gosti su poravnali rezultat dva minuta pre odlaska na odmor preko Kotaraša. Đorđe Bandobranski je ponovo doneo prednost domaćinu u osmom minutu nastavka, da bi u 34. minutu Grabež doneo novo izjednačenje subotičkom timu. Konačan rezultat utakmice postavio je Slobodan Bojić u poslednjem trenucima meča. Najubedljiviji trijumf prvog kola ostvario je vršački Forum pobedom nad inđijskim Indijansima od 9:3. Bečejska Tisa slavila je u Kikindi (7:2). Leteći Holanđani (Vrbas) pobedio je Omladinac iz Banovaca sa 7:4, dok je Kraljevićevo iz Kačareva slavili su nad kulskim Hajdukom 8:6. Parovi drugog kola: Tisa – Ful Fil, Hajduk – Žak Junior, Indians 2013 – Kraljevićevo, Omladinac – Forum, Kikinda – Leteći Holanđanin.