Nikola ispod proseka, poraz Nagetsa

Nikola Jokić na meču protiv Oklahome decembar 2021. godina slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Oklahoma – Denver 108:94 (Q1 – 28:18, Q2 – 32:34, Q3 – 28:14, Q4 – 20:28).

Košarkaši Denvera poraženi su na gostovanju u Oklahomi sitiju od jednog od najlošijih timova lige. U uvodnim minuta gledali smo izjednačenu igu oba tima. Ipak, u poslednjim minutama prve četvrtine domaći sastav je serijom 10:0 stekao prednost od 28:18. Nagetsi su uspeli u nastavku brzo da sustignu prednost i smanje zaostatak na pola koša, međutim usledila je nova serija (9:0) Tandersa za novu dvocifrenu prednost. Meč je prelomljen tokom treće deonice koju su domaćini ubedljivo rešili u svoju korist sa 28:14. Do kraja susreta ekipa iz Kolorada je uspela samo da ublaži poraz. Nikola Jokić je pružio jednu od najslabijih partija sezone. Za 25 minuta na parketu ubacio je samo 13 poena, upisao sedam asistencija i tri asistencije. Treba napomenuti i da je Jokić ušao u istoriju Denvera kao šesti igrač franšize koji je ubacio 9.000 ili više poena u NBA ligi. Gordon i Rivers su postigli po poen manje, dok je Moris meč završio sa deset poena. U pobedničkom timu Aleksander i Bejzli su postigli 27 odnosno 17 koševa. Denver sa polovičnim učinkom od 15 pobeda i isto toliko poraza zauzima sedmo mesto Zapadne konferencije. Naredni meč igraju u petak protiv Šarlota, dok ih ponedeljak očekuje susret sa Los Anđeles Klipersima.