Jokić uspešniji i od Dončića

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Dalas 118:109 (Q1 – 26:25, Q2 – 35:19, Q3 – 31:30, Q4 – 26:35).

Denver Nagetsi zabeležili su treću vezanu pobedu u nizu. Noćas su u derbiju Zapada savladali ekipu Dalasa kojem nije pomoglo ni odlično izdanje Luke Dončića (37 poena). Domaći tim je odlično odigrao prvo poluvreme. Tokom čitave prve četvrtine su vodili, međutim, osetniju razliku steklu su početkom druge kada su mini serijom 13:2 stekli dvocifrenu prednost (39:27). Na veliki odmor su otišli sa prednošću +17. Treći deo je protekao u izjednačenoj igri oba tima, ali bez rezultatskog pomeranja (92:74). Nagetsi su uspešno čuvali stečenu prednost sve do samog finiša, kada su Maveriksi uspeli (mini serijom 11:2) da koliko – toliko ublaže poraz. Nikola Jokić je utakmicu završio novim trocifrenim učinkom. Postigao je 14 poena, imao 13 skokova i deset asistencija. Ubacio je 6 šuteva iz devet pokušaja, sve iz reketa. Sa distance nije šutirao. Ovo je njegov 21 tripl – dabl u sezoni, 97 u karijeri. Džef Grin je bio najbolji pojedinac domaćeg tima sa 24 poena, Porter junior je ubacio 22, dok su dvocifreni bili Koldvel Poup (14), Čančar (12) i Brus Braun (10). Ekipa iz Kolorada drži prvo mesto Zapada sa skorom 41/18. Sledi pauza zbog Ol – Star vikenda. Nagetsi će na parket 24. februara kada će gostovati ekipi Klivlenda.