Denver „pao“ na osmo mesto

Nikola Jokić u duelu sa Nurkićem treći meč prve faze plej ofa Portland - Denver maj 2021. godina - preuzeto sa twiter naloga Denver Nagetsa

Ekipa iz Kolorada ubedljivo je poražena na gostovanju od Portlanda. Domaći su slavili rezultatom 119:100. Bio je ovo peti vezani poraz „Grumenja“ koji trenutno sa skorom 9/9 zauzimaju osmo mesto na Zapadu. Nagetsi su se koliko toliko držali do 20. minuta, međutim u finišu prvog dela serijom 18:3 Portland stiče +14. U nastavku meča su dodatni uvećali razliku, te su zasluženo upisali pobedu. Najbolji u pobedničkim redovima bili su Mekolum sa 32 poena, te  Lilard sa 25. Na drugoj strani Džef Grin je ubacio 24 poena, Moris je dodao 16 poena, dok su Gordon i Barton meč završili sa po 11 poena. Naredni susret Nagetsi igraju u subotu protiv Milvoki Baksa.