Neočekivani kiks Denvera

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Nju Orleans 108:113 (Q1 – 30:22, Q2 – 21:36, Q3 – 29:25, Q4  – 28:30).

Ekipa iz Kolorada neočekivano je na domaćem parketu izgubila od Nju Orleansa. Domaći su odlično otvorili prvu četvrtinu meča. Od starta su poveli, imali su maksimalnih devet poena viška, koje su i sačuvali pred ulazak u drugu deonicu. Ipak, gosti su uzvratili i serijom 17:6 dolaze do prednosti od 39:36. Poluvreme su zavšili sa novom serijom 6:0, te su pred drugi deo meča imali prednost od sedam poena. U nastavku se igralo uglavnom koš za koš, uz pobeku seriju oba tima, ali se rezultat nije bitnije menjao. U poslednjih 12 minuta puno preokreta. Gosti su imali plus šest, da bi Nagetsi serijom 9:0 preokrenu u svoju korist na 95:92. Neizvesnost je trajala gotovo do poslednjeg minuta, kada ekipa Nju Orleansa serijom sa linije penala stiže prenost od 113:105. Poraz je ublažio Porter sa šutem za tri poena. Nikola Jokić je meč završio sa 29 poena, deset skokova i isto toliko asistencija. Marej je postigao 23 poena, Porter junior 17, dok je Barton imao poen manje. Najzaslužniji za trijumf Pelikansa bili su Brendon Ingram i Zajon Vilijamson sa po 30 poena. Denver nakon ovog poraza ima skor 25/17 i nalazi se na šestom mestu Zapadne konferencije sa izglednim šansama za ulazak u plej of. Naredni meč igraju u sredu, 24. marta protiv Orlando Medžika.