Prva masters titula za Uroša Lukača

Uroš Lukač bio je najuspešniji član somborskog SBK Speeder na turniru svetske serije 500 bodova u mađarskom gradu Šoltu. On je osvojio svoju prvu masters titulu, pobedivši u kategoriji juniorskih parova sa Mađarom Antal Zoltanom. U kategoriji do 16 godina je bio na korak od titule, poražen je tek u finalnom meču od viceprvaka sveta Kovacs Marcela. Petnaesti Hungarian Open ugostio je veliki broj takmičara iz osam zemalja, a svi somborski takmičari su ostvarili zapažene uspehe. Katarina Blažev je u paru sa Slovakinjom Jančekovom osvojila drugo mesto u kategoriji juniorskih parova, a pojedinačno je nastupila u seniorskoj kategoriji. Katarina je izuzetno dobro odigrala turnir, pružila je odličan otpor dvostrukoj svetskoj šampionki Keber u gupnoj fazi, prošla dalje kao drugoplasirana, a u polufinalu je poražena od najbolje slovačke igračice Dadulakove sa 1:2. Boris Jerković je nastupio u seniorskoj kategoriji i opravdao ulogu jednog od favorita, osvojivši treće mesto u vrlo jakoj konkurenciji. U kategoriji mešovitih parova za veterane, sa Alidom Jerković su poraženi u polufinalu od Slovačke kombinacije Ščavnicka/Michalik, te su podelili treće mesto. Alida je pojedinačno nastupila u kategoriji veteranki i osvojila treće mesto, poražena je u polufinalu od najbolje mađarske igračice Braun. U najstarijoj kategoriji, preko 60 godina, Slobodan Jerković je odličnom igrom osvojio drugo mesto. Za dve nedelje somborski takmičari putuju u Slovačku, na jedan od najvećih turnira ove sezone. Nedelju dana kasnije (11. maja), u Somboru će biti organizovan turnir povodom Svetskog dana krosmintona.