Džoker se vratio na pobednički kolosek

Džoker – Metalac 105:72 (Q1 – 31:16, Q2 – 30:18, Q3 – 26:17, Q4 – 18:21).

Košarkaši Džokera prekinuli se seriju poraza. Izabranici trenera Željka Lukajića pred prepunim tribinama Gradske hale Mostonga ugostili su ekipi valjevskog Metalca. Džokerovci su bili odlično otvorili meč i već nakon prvih deset minuta meča stigli su do dvocifrene prednosti (31:16). Zakari Simons bio je na visini zadatka, ubacio je devet poena, Kapetanović je postigao dva manje, a Vukas je pridodao i dve trojke. Domaći su u istom ritmu nastavili i do odlaska na odmor. Iz minut u minut su povećavali prednost, koja je na kraju poluvremena iznosila + 27 (61:34). Vukas je tokom druge deonice bio najefikasniji igrač svog tima sa 13 poena (četiri trojke). Ukupno je tokom prvog poluvremena ubacio šest trojki iz devet pokušaja, a imao je i četiri asistencije. U nastavku meča Somborce je predvodio Aleksa Brbaklić koji je tokom drugog poluvremena postigao 14 poena, od toga 12 poena u trećoj četvrtini. Kada se sve sabere zaslužena pobeda Džokera. Najbolji pojedinac susreta bio je Ognjen Vukas sa 25 poena, Aleksa Brbaklić je utakmicu završio sa 19 poena i 12 asistencija, dok je dvocifren bio i Aleksa Jugović sa deset poena. Lugić, Kapetanović, Simons i Milin su ubacio po devet poena, Bodrožić sedam, Krstanović 6, a Dejvis 2. Ovom pobedom somborski tim se popeo na šestu poziciju. Narednog vikenda Džoker gostuje ekipi Dynamic BalkatBet.