Dinamo i Radnički ostali usamljeni

Ovog vikenda odigrani su svi mečevi redovnog 19. kola Međuopštinske fudbalske lige Sombor – prvi razred. Vodeći Dinamo iz Bačkog Brega potvrdio je ulogu favorita u meču sa ekipom iz Odžaka. Brežani su postigli devet golova. Šimon i Čvokić su postigli po dva gola na meču, dok su Matijaš, Radičev, Romić, Bogunović i Nikodinović postigli po jedan. Ovom pobedom prvi tim lige zadržao je tri boda prednosti u odnosu na ekipu Radničkog koja je golovima u drugom poluvremenu slavila na gostovanju u Aleksa Šantiću. U prvom delu meča viđeno je četiri gola, po dva na obe strane, da bi gosti iz Sombora do pobede došli pogotcima Dulića i Veljka Vukadinovića (2) u drugog poluvremenu. Sivački Polet remizirao je sa ekipom iz Kruščića i tako sebi otežala borbu za viši rang. Lemešani su lako izašli na kraj se gostima iz Bačkog Gračaca, dok je Polet iz Rastine poražen u Deronjama. U sledećem kolu Radnički dočekuje Jedinstvo Lemeš, u Rastini gostuje Aleksa Šantić, Kordun će put Bačkog Gračaca, dok će Dinamo 1923 gostovati u Srpskom Miletiću.

Rezultati i izveštaji sa mečeve ovog vikenda: Jedinstvo Lemeš – Borac (BG) 4:1 (Izveštaj), Aleksa Šantić – Radnički 2:5 (Izveštaj), Omladinac – Polet (R) 2:1 (Izveštaj), Mladost – Polet (S) 3:3 (Izveštaj), Dinamo 1923 – OFK Odžaci 9:0 (Izveštaj), Terekveš – Zadrugar 0:0 (Izveštaj). Slobodna je bila ekipa Korduna.

Tabela: Dinamo 1923 – 49, Radnički 46, Polet (S) 41, Aleksa Šantić 29, Kordun 26, Terekveš 23, OFK Odžaci 19, Mladost (K) 18, Zadrugar 16, Omladinac (D) 16, Jedinstvo Lemeš 16, Borac (BG) 15, Polet (R) 15.

Parovi narednog (20) kola: Zadrugar – Dinamo 1923, OFK Odžaci – Mladost (K), Polet (S) – Omladinac (D), Polet (R) – Aleksa Šantić, Radnički – Jedinstvo Lemeš, Borac (BG) – Kordun. Slobodna je ekipa Terekveša.