Težak poraz „crno – belih“

Ekipa Žaka porazom na domaćem terenu od Budućnosti iz Gložana prekinula je seriju od tri vezane pobede. Gosti su bili bolji rival na terenu tokom čitavog susreta i zasluženo su odneli bodove iz Sombora. Primili su domaćini pogodak već u 4. minutu, a strelac za Gložance je bio Atila Liptak. Jedan od najboljih igrača lige Danijel Kućenič duplirao je vođstvo svog tima devet minuta pre odlaska na odmor. U nastavku susreta sa dva brza pogotka gosti su rešili pitanje pobednika i sa nova tri boda približili su se ekipama u vrhu tabele. Milan Adamek je zatresao mrežu Dejanovića u 60. minutu, a Vladimir Ralević dva minuta kasnije. U  narednom kolu „crno – beli“ gostuju ekipi iz Mladenova koja je ovog vikenda savladala Crvenku. Ratkovčani su bez problema slavili nad Kuljanima, dok je Kulpin rutinski savladao Polet iz Karavukova. Budućnost iz Paraga su porazom u Liparu prepustila lidersku poziciju Radničkom 1918 koji trenutno ima dva boda viška. Sledećeg vikenda snage će odmeriti ova dva tima.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Žak – Budućnost (G) 0:4 (0:2) (Zapisnik), Kulpin – Polet 7:0 (2:0) (Zapisnik), Lipar – Budućnost (P) 2:1 (1:0) (Zapisnik), Radnički 1918 – Kula 3:1 (2:1) (Zapisnik), BSK – ČSK 2:0 (1:0) (Zapisnik), Krila Krajine – Borac 46 – 0:0 (Zapisnik), Soko – Rusin 1:1 (0:0) (Zapisnik), Crvenka – Budućnost (M) 1:4 (1:2) (Zapisnik).

Tabela: Radnički 1918 – 27, Budućnost (P) 25, Kulpin 23, Žak 19, Budućnost (G) 18, BSK 16, Lipar 15, Crvenka 14, Borac 46 – 14, Budućnost (M) 14, Krila Krajine 11, Rusin 9, Polet 7, ČSK 6, Kula 4, Soko 3.

Parovi narednog (11) kola: Budućnost (M) – Žak, Rusin – Crvenka, Borac 46 – Soko, ČSK – Krila Krajine, Kula – BSK, Budućnost (P) – Radnički 1918, Polet – Lipar, Budućnost (G) – Kulpin.