Ubedljiv trijumf sa Atlantom

Denver – Atlanta 142:110 (Q1 – 33:26, Q2 – 36:30, Q3 – 42:30, Q4 – 31:24).

Ekipa iz Kolorada ubedljivo je trijumfovala nad sastavnom Atlante i novom pobedom ponovo je izbila na prvu poziciju Zapadne konferencije. Do sredine prve četvrtine vodila se izjednače borba, nakon toga domaćin serijom 10:0 dolazi do dvocifrene prednosti (27:17). Gosti su ubrzo prepolovi zaostatak, da bi krajem prve i početkom druge „Grumenje“ novom serijom 10:0 povelo 41:26. Do odlaska na odmor rezultat se nije bitnije menjao. Tokom drugog poluvremena gosti se nisu ništa pitali. Nagetsi su „cepali“ mrežicu protivnika, a prednost je iz minutu u minut rasla. Koldvel Poup bio je najefikasniji igrač meča sa 24 poena. Porter junior se zaustavio na 20, dok je Nikola Jokić postigao 19 poena, imao 14 skokova i 11 asistencija. Bio je ovo njegov 130 trocifreni učinak u karijeri, a 25. u sezoni. Nagetsi sa skorom 54/24 drže prvu, dok je Minesota druga sa učinkom 53/24. Naredni meč aktuelni šampioni igraju u sredu, 10. aprila protiv Jute. Dan kasnije (četvrtak) igraće sa Minesotom, dok će narednog vikenda odmeriti snage sa San Antonio Sparsima (subota) odnosno Memfisom (nedelja).