Brežani dobili Sivčane

Derbi somborskog prvog razreda završen je pobednom gostuju iz Bačkog Brega. Sva tri gola na meču viđena su u prvom delu susreta. Domaćin je poveo pogotkom Miloša Milišića u 23. minutu susreta. Desetak minuta kasnije uskusni Damir Bogunović poravnao je rezultat, da bi potpuni preokret stigao dva minuta pre odlaska na odmor kada je Jovan Čvokić postigao ispostaviće se pobedonosni pogodak za Brežane. Radnički je savladao ekipu iz Deronja sa 3:0, ali treba istaći da su gosti doputovali na meč sa samo osam igrača. Polet iz Rastine „demolirao“ je Mladost iz Kruščća sa 10:1. Četvorostruki strelac za Rastince bio je Nemanja Šarić. Milan Gradinac je postigao tri gola, dok su se u strelce upisali i Mihajlo Bezbradica, Banda i Čuljak. Kordunaši su minimalno dobili ekipu iz Lemeša golom Marka Čekeliša, dok su Šantića remizirali (4:4) na gostovanju u Bačkom Gračacu. Strelci za goste bili su: Danilo Milićević, Aleksandar Sjeran, Srđan Pejak i Božidar Babić. Narednog vikenda ekipa Alekse Šantića ugostiće Radnički, Dinamo 1923 će dočekati OFK Odžake, dok će u Svetozar Miletiću gostovati Borac iz Bačkog Gračaca. Rastinci putuju je Deronje, dok će Kordun odmarati.

Izveštaji i rezultati sa svih susreta ovog kola: OFK Odžaci – Terekveš 1:4 (Izveštaj), Polet (S) – Dinamo 1923 1:2 (Izveštaj), Polet (R) – Mladost 11:1 (Izveštaj), Radnički – Omladinac (D) 3:0 (Izveštaj), Borac (BG) – Aleksa Šantić 4:4 (Izveštaj), Kordun – Jedinstvo Lemeš 1:0 (Izveštaj). Slobodna je bila ekipa Zadrugara.

Tabela: Dinamo 1923 – 46, Radnički 43, Polet (S) 40, Aleksa Šantić 29, Kordun 26, Terekveš 22, OFK Odžaci 19, Mladost 17, Borac (BG) 15, Zadrugar 15, Polet (R) 15, Omladinac (D) 13, Jedinstvo Lemeš 13.

Parovi narednog (19) kola: Jedinstvo Lemeš – Borac (BG), Aleksa Šantić – Radnički, Omladinac – Polet, Mladost – Polet (S), Dinamo 1923 – OFK Odžaci, Terekveš – Zadrugar. Slobodna je ekipa Korduna.