Nikola srušio Kliperse

NikolaJokic, novembar 2023.godina, slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – L. A. Klipersi 111:108 (Q1 – 28:26, Q2 – 32:26, Q3 – 24:32, Q4 – 27:24).

Nikola Jokić predvodio je svoj tim do nove NBA pobede. U jedanaestom meču sezone savladana je ekipa Los Anđeles Klipersa. Srpskom centru falila je samo jedna asistencija do novog tripl – dabla. Za 36. minuta koliko je proveo na parketu ubacio je 32 poena, od kojih je skoro polovina data sa linije penala. Somborac je bio nepogrešio sa slobodnih ubacanja, a izveo ih je 14. Iz reketa je ubacio 6 puta iz 16 pokušaja, dok je ta tri poena imao 2/7. Na kraju iz igre je šutirao više nego skromnih 35 odsto, ali ipak, najvažnija je pobeda šampiona iz Kolorada. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri oba tima koje su se smenjivale u vođstvu, bez osetnije prednosti. Tek sredinom druge deonice Nagetsi serijom 10:0 dolaze do dvocifrene prednosti 54:41, koju su gosti ublažili do odlaska na odmor sa dve trojke (60:52). Nakon odmora gosti su se raspucali. Iz minut u minut su smanjivala zaostatak, a u poslednjih 120 sekundi trećeg dela serijom 9:2 prelaze u vođstvo 84:81, koje je Aron Gordon trojkom anulirao (84:84). Imali su Klipersi na šest minuta do kraja meča prednost od sedam poena (92:99), međutim, trio Jokić – Gordon – Porter junior preokreću rezultat i vraćaju prednost „Grumenju“ 105:102. U poslednjem minutu gosti prilaze sa pola koša, a Nikola Jokić na rešava pitanje pobednika sa pogođena dva slobodna bacanja na 13 sekundi pre kraja meča. U pobedničkom sastavu, pored Jokića, istakli su se Gordon sa 20 odnosno Redži Džekson sa dva poena manje. Kod Klipersa Džordž je ubacio 35 poena, a Harden 21. Denver naredni meč igra u subotu na gostovanju protiv Nju Orleansa