Nikola odmarao protiv Bulsa

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Nikola Jokić propustio je meč protiv Čikago Bulsa zbog povrede zgloba. Nagetsi su doživeli treći uzastopni poraz, te sada sa skorom 9/7 zauzimaju peto mesto Zapadne konferencije. Denver je odlično otvorio meč i već u 7. minutu imao je dvocifrenu prednost (20:10). Ipak, do isteka prve četvrtine gosti su odličnom igrom i serijom 13:0 preokrenuli i poveli 30:28. Tokom druge deonice izjednačena igra oba tima, domaćin je imao maksimalnih +6, a gosti koš prednosti. Ekipa iz Čikaga otvara drugo poluvreme serijom 8:0, odlaze na +9, koju su uspešno držali tokom cele treće i većeg dela poslednje deonice. „Grumenje“ uspeva u finišu meča trojkom Bartona da se približi na koš zaostatka, međutim, Derozan je sa četiri uspešna penala postavio je konačnih 114:108. U pobedničkom timu Lavin je ubacio 36 poena, a Derozan deset manje. U redovima ekipe iz Kolorada Gordon je psotigao 28, a Barton 26 poena, Kampaco je pridodao 16. Naredni meč Denver igra u ponedeljak protiv Feniks Sansa.