Sloga ugrozila prvo mesto, Ravangrad bez nade

Derbi začelja Vojvođanskog Severa pripao je gostima iz Bačkog Petrovca. Ekipa Ravangrada 2018 doživela je četvrti uzastopni poraz koji im je značajno umanjio šanse za opstanak u zonskom rangu. Gostujuća ekipa opravdala je ulogu favorita i zasluženo je trijumfovala na Gradskom stadionu. Poveli su u 21. minutu pogotkom iskusnog Marka Renića. Samo pet minuta kasnije na semaforu je bilo 2:0. Strelac je bio Miljan Gluvić. Tračak nade domaćinu doneo je mladi Stefan Vuletić golom u 30. minutu. U osmom minutu nastavka Miloš Kovačević je povisio na 3:1, dok je konačan rezultata utakmice postavio Vlastislav Šproh u 75. minutu meča. Somborci su ostali na pretposlednjem mestu sa 15 bodova. Izveštaj… Iznenađenje kola priredila je ekipa Solunca koja je srušila lidera prvenstva. Ekipa iz Karađorđeva minimalno je slavila nad čonopljanskom Slogom pogotkom Uroša Božovića u 75. minutu susreta. Ovim neuspehom sastav trenera Igora Radusinovića ugrozio je prvo mest, a ukoliko sutra Vrbas pobedi u Turiji oba tima imaće po 45 bodova. IzveštajSledećeg vikenda Sloga će ugostiti Preporod iz Novog Žednika, dok će Ravangrad 2018 putovati na megdan Vojvodini iz Bačkog Gradišta. Staparski Hajduk će sutra od 16 časova ugostiti subotičku Bačku 1901.