Tekstilac ispustio pobedu

Jedinstvo-Tekstilac, decembar 2023.godina, slika preuzeta sa instagram naloga FK Tekstilac Odžaci

Fudbaleri Tekstilca u okviru 19. kola Mozzart Bet Prve lige Srbije sastali su se sa ekipom Jedinstva sa Uba. Utakmica je završena remijem, s tim da treba istaći da su gosti bili bliži pobedi. Oba gola viđena su u drugom delu meča. Domaćin je poveo u trećem minutu nastavka pogotkom Karikarikua. Pola časa kasnije rezervista gostiju Radovan Avram poravnao je rezultat. U drugom minutu nadoknade vremena Odžačani su imali priliku da sa „kreča“ dođu do pobede. Nažalost, jedan od najboljih igrača ekipe iz Odžaka Irfan Zulfić nije uspeo da savladala domaćeg golmana Ivana Jovanovića, pa su oba tima na kraju osvojila po jedan bod. Gubitkom dva boda ekipa Tekstilca spustila se na četvrtu poziciju na tabeli. U sledećem kolu ugostiće ekipu sa Novog Beograda. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu.

Ostali rezultato ovog kola: RFK Novi Sad 1921 – Inđija Toyo Tires 0:1, Dubočica – Grafičar 2:1, Radnički (NB) – OFK Beograd 1:2, Metalac – Kolubara 2:2, Sloboda – Radnički (SM) 0:1, Mačva – Smederevo 1924 – 2:1, Vršac – Mladost Gat 2:0.

Tabela: OFK Beograd 48, Inđija Toyo Tires 31, Dubočica 30, Tekstilac 29, Smederevo 1924 – 28, Radnički (SM) 28, Mačva 27, Vršac 27, Jedinstvo 27, Kolubara 25, Grafičar 21, Metalac 20, Radnički (NB) 18, Sloboda 16, RFK Novi Sad 1921 – 13, Mladost Gat 11.

Parovi narednog (20) kola: Inđija Toyo Tires – Vršac, Mladost Gat – Mačva, Smederevo 1924 – Sloboda, Radnički (SM) – Metalac, Kolubara – Jedinstvo, Tekstilac – Radnički (NB), OFK Beograd – Dubočica, Grafičar – RFK Novi Sad 1921.