Kuljani u teškoj poziciji

Fudbaleri Hajduka 1912 porazom u Staroj Pazovi završili su jesenji deo šampionata Srpske lige Vojvodine. Domaćin je do pobede došao sredinom prvog poluvremena sa dva brza pogotka. Prvi gol „pao“ je u u 25. minutu, a mrežu gostujućeg golmana Babića zatresao je njegov saigrač Jovan Krneta. Pet minuta kasnije Danilo Milenković je udvostručio prednost Pazovčana. Kuljani su porazom pali na dvanaestu poziciju sa samo 16 osvojenih bodova. Tokom prolećnog dela imaće težak zadatak i očekuje ih grčevita borba za opstanak ukoliko se dodatno ne pojačaju. Prvenstvo se nastavlja u martu naredne godine. Hajduk 1912 će drugi prvenstveni deo otvoriti teškim gostovanjem u Šajkašu.

Izveštaji i rezultati poslednjeg jesenjeg kola: Tisa – Borac (Š) (Zapisnik), Bačka – Kabel 2:2 (Zapisnik), Radnički (Zr) – Dinamo 1945 – 1:1 (1:0) (Zapisnik), 1. maj – Podunavac 2:2 (0:0) (Zapisnik), Željezničar (I) – Kikinda 0:0 (Zapisnik), Omladinac – Sloven (Zapisnik), Bečej 1918 – Naftagas 0:2 (0:1) (Zapisnik), Jedinstvo – Hajduk 1912 – 2:0 (2:0) (Zapisnik).

Tabela: Sloven 33, Željezničar (I) 29, Kikinda 27, Kabel 27, Naftagas 25, Dinamo 1945 – 24, Omladinac 24, Podunavac 22, Borac (Š) 19, Radnički (Zr) 18, Bečej 1918 – 18, Hajduk 1912 – 16, Tisa 15, Jedinstvo 15, 1. maj 13, Bačka 11.

Parovi narednog (16) kola: Borac (Š) – Hajduk 1912, Jedinstvo – Naftagas, Bečej 1918 – Sloven, Omladinac – Kikinda, Željezničar (I) – Podunavac, 1. maj – Dinamo 1945, Radnički (Zr) – Kabel, Bačka – Tisa.