Makar doneo pobedu

Fudbaleri Žaka ostvarili su prvu pobedu u novoj takmičarskoj sezoni. Jedini naš predstavnik u somborskom području zasluženo je stigao do tri boda. Domaćin je poveo u 15. minutu autogolom štopera gostiju Vukašina Lovrea. Samo četiri minuta kasnije ekipa iz Čelareva dolazi do izjednačenja, a strelac za goste bio je Velibor Erak. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U devetom minutu nastavka napadač domaćeg tima Nikola Makar postigao je pobedonosni pogodak za „crno – bele“ iz „slobodnjaka“ sa dvadesetak metara. U derbi meču drugog kola Radnički 1918 je u opštinskom derbiju bio bolji od BSK-a. Nakon izjednačenog prvog dela susreta, domaćin je pogotkom Marka Nedeljkovića u 76. minutu došao do nova tri boda. Ekipa Crvenke je ponovo odigrala ubedljivo. I na drugog meču sezone slavili su sa 4:0. Filip Faćol je bio dvostruki strelac, dok su se u strelce još upisali Milan Subotić i Milenko Babić. Nakon dva odigrana vikenda Radnički 1918 iz Ratkova, Crvenka, Budućnost iz Paraga i Kulpin imaju maksimalnih šest bodova. U narednom kolu Žak će gostovati u Bačkom Brestovcu. Derbi kola igraće se u Crvenki između domaćeg tima i ekipe Kulpina.

Rezultati drugog kola: Žak – ČSK 2:1 (1:1) (Zapisnik), Kula – Borac 46 – 2:0 (1:0) (Zapisnik), Budućnost (P) – Rusin 3:1 (1:0) (Zapisnik), Polet – Budućnost (M) 3:1 (0:1) (Zapisnik), Budućnost (G) – Crvenka 0:4 (0:2) (Zapisnik), Kulpin – Soko 2:0 (1:0) (Zapisnik), Lipar – Krila Krajine 0:2 (0:0) (Zapisnik), Radnički 1918 – BSK 2:1 (1:1) (Zapisnik).

Tabela: Radnički 1918 – 6, Crvenka 6, Budućnost (P) 6, Kulpin 6, Kula 4, Budućnost (G) 3, BSK 3, Krila Krajine 3, Borac 46 – 3, Polet 3, Žak 3, Rusin 1, ČSK 0, Budućnost (M) 0, Lipar 0, Soko 0.

Parovi trećeg kola: BSK – Žak, Krila Krajine – Radnički 1918, Soko – Lipar, Crvenka – Kulpin, Budućnost (M) – Budućnost (G), Rusin – Polet, Borac 46 – Budućnost (P), ČSK – Kula.