Tesan poraz Džokera

SPD Radnički - Džoker, oktobar 2023.godina Foto Marko Lazarević - preuzeto sa sajta Admiral Bet KLS

U veoma uzbudljivoj utakmici u okviru 3. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije, SPD Radnički iz Kragujevca odneo je pobedu nad košarkašima somborskog Džokera 80:78 (Q1 – 23:16, Q2 – 9:24, Q3 – 25:18, Q4 – 23:20). Početak meča obeležilo je početno ispitivanje snaga oba tima. Domaćin je serijom 9:2 došao do prednosti od šest poena (17:11), koju je i sačuvao do isteka prve deonice. Druga četvrtina donosi preokret. Džokerovci su odličnom odbranom sveli domaćina na samo devet poena u ovom delu susreta, a sigurnom realizacijom u napadu na odmor otišli sa prednošću od 32:40. Iskusni Uroš Nikolić je pokrenuo svoj tim u trećem delu igre, ali su izabranicim trenera Lukajića vrlo brzo uspostavili kontrolu na terenu i uspeli da ostvari prvu dvocifrenu prednost u 28. minutu meča (55:44). Tada na scenu stupa meč – viner domaćih Tray Croft koji je u poslednja dva minuta trećeg dela vezao 11 poena (tri trojke) i najzaslužniji je što su igrači Radničkog u poslednji deo ušli sa minusom od samo pola koša. Iako su igrači iz Sombora u poslednjoj četvrtini u nekoliko navrata imali osam poena prednosti nisu uspeli da prelome meč u svoju korist. Strpljivom igrom u napadu i dobrom odbranom, Radnički stiže ponovo do minimalnog zaostatka, a onda na scenu stupa fantastični Croft za potpuni preokret i pobedu pulena Stevana Mijovića. U poraženom sastavu Nemanja Kapetanović je prednjačio sa 17 poena i šest skokova. Lazar Lugić je upisao 16 i pet skokova, dok su Aleksa Jugović i Zakari Simons meč završili sa 11 odnosno 10 poena (14 skokova). U redovima Radničkog odličan je bio iskusni Uroš Nikolić sa dabl – dabl učinkom od 19 poena i 11 skokova. MVP meča bio je Tray Croft sa 27 poena, 8 skokova i 4 asistencije čime je ostvario index uspešnosti 32. U narednom (4) kolu Džoker dočekuje Čačak 84.