Novi kiks Kuljana

Fudbaleri kulskog Hajduka 1912 remizirali su u subotu sa ekipom zrenjaninskog Radničkog. Sva četiri pogotka viđena su u drugom delu susreta. Stefan Popov je već  prvom minutu nastavka doneo gostima prednost. Ipak, radost gostiju trajala je svega dva minuta. Iskusni Jordan Jovanović doneo je izjednačenje domaćinu. Zrenjaninci su ponovo poveli pet minuta pre isteka regularnog dela pogotkom Luke Nikolića. Konačan rezultat utakmice postavio je Stefan Živković golom u poslednjem minutu utakmice. Vodeći tim lige preslišao je u derbiju kola ekipu Bečeja 1918, dok su Kikinda i Kabel podelili bodove. Debitanti iz Rume su minimalno slavili nad Tisom. Iznenađenje je pobeda Bačke u Elemiru. U sledećem kolu Hajduk 1912 gostuje ekipi 1. maja iz Rume.

Izveštaji i rezultati kola: Borac (Š) – Omladinac 0:1 (0:0) (Zapisnik), Bečej 1918 – Željezničar (I) 0:4 (0:2) (Zapisnik), Jedinstvo – 1. maj 4:1 (2:0) (Zapisnik), Hajduk 1912 – Radnički (Zr) 2:2 (0:0) (Zapisnik), Naftagas – Bačka 2:3 (1:0) (Zapisnik), Sloven – Tisa 1:0 (1:0) (Zapisnik), Kikinda – Kabel 1:1 (1:1) (Zapisnik), Podunavac – Dinamo 1945 – 1:1 (1:0) (Zapisnik).

Tabela: Željezničar (I) 23, Sloven 21, Kabel 18, Bečej 1918 – 18, Kikinda 17, Dinamo 1945 – 16, Tisa 15, Omladinac 15, Podunavac 13, Naftagas 13, Hajduk 1912 – 11, 1. maj 11, Radnički (Zr) 11, Bačka 9, Jedinstvo 8, Borac (Š) 7.

Parovi narednog (11) kola: Dinamo 1945 – Borac (Š), Kabel – Podunavac, Tisa – Kikinda, Bačka – Sloven, Radnički (Zr) – Naftagas, 1. maj – Hajduk 1912, Željezničar (I) – Jedinstvo, Omladinac – Bečej 1918.