Radnički i Dinamo i dalje prvi

U uvodnom meču prvog somborskog razreda ekipa Korduna savladala je tim Borca iz Bačkog Gračaca. Kordunaši su poveli pogotkom Dušana Kozline u 36. minutu meča. Pobedu je overio letošnje pojačanje iz Sivca Nenad Vukašinovića golovima u 51. i 53. minutu susreta. Drugom uzastopnom pobedom ekipa iz Kljajićeva dospela je u sredinu tabele. Vodeći dvojac lige nastavlja sa pobedama. Radnički je na gostovanju u Lemešu slavio „petardom“, dok je Dinamo 1923 minimalno pobedio Zadrugar. Strelac jedinog gola na meču bio je Predrag Pavin. Šantićani su bili najraspoloženiji. Ubedljivo su „deklasirali“ goste iz Rastine. Korak za vodećim dvojcem zadržao je Polet iz Sivca odnosno Mladost iz Kruščića. Oba tima imaju tri boda manje u odnosu na lidere. Sledećeg vikenda Radnički će ugostiti ekipu Korduna, Dinamo gostuje u Terekvešu, dok će Sivčani dočekati neugedne Šantićane.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Dinamo 1923 – Zadrugar 1:0 (1:0) (Zapisnik), Mladost (K) – OFK Odžaci 3:1 (1:0) (Zapisnik), Omladinac – Polet (S) 0:2 (0:0) (Zapisnik), Aleksa Šantić – Polet (R) 7:1 (5:0) (Zapisnik), Jedinstvo Lemeš – Radnički 0:5 (0:4) (Zapisnik), Kordun – Borac (BG) 3:0 (1:0) (Zapisnik). Slobodna je bila ekipa Terekveša.

Tabela: Radnički 18, Dinamo 1923 – 18, Polet (S) 15, Mladost (K) 15, Aleksa Šantić 13, Terekveš 9, Kordun 8, Polet (R) 6, Jedinstvo Lemeš 6, OFK Odžaci 4, Omladinac (D) 4, Borac (BG) 0.

Parovi narednog (8) kola: Radnički – Kordun, Polet (R) – Jedinstvo Lemeš, Polet (S) – Aleksa Šantić, OFK Odžaci – Omladinac, Zadrugar – Mladost, Terekveš – Dinamo 1923. Slobodna je ekipa Borca iz Bačkog Gračaca.