Ratkovčani se sele u područje

Danas je završeno fudbalsko prvenstvo Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Bilo je nekoliko zanimljivih mečeva. U derbiju kola snage su odmerili vodeće Bratstvo 2019 i drugoplasirani Vrbas. Iako je utakmica bila bez rezultatskog značaja, bilo je napeto, viđeno je pet golova, nekoliko žutih i dva crvena kartona. Gosti su poveli već u petom minutu golom Nikole Vemića. Samo tri minuta kasnije domaćin je poravnao rezultat preko Jelića. U desetom minutu na semaforu je 2:1 za Vrbas. Preokret je doneo Martin Jovanović. Igrao se 28. minut kada je iskusni Žarko Vlajić izjednačio rezultat, što je ujedno bio i rezultat prvog dela meča. Odlučujući pogodak viđen je u 76. minutu susreta. Vorgučin je savladao Pehilja za konačnih 3:2 za Vrbašane. Okružni derbi odigran je u Čonoplji gde je domaći tim ugostio ekipu iz Ratkova. Gosti su poveli u četvrtom minutu nastavka preko Nenada Petkovića. Čuvali su Ratkovčani stečenu prednost, željno iščekivajući poslednji sudijski zvižduk i opstanak u četvrtom fudbalskom rangu. Ipak, u poslednjem minutu regularnog dela sudija Predrag Mrđenović iz Vrbasa nakon prekršaja gostujućeg štopera nad napadačem domaćeg tima pokazuje na najstrožu kaznu. Gosti su protestovali smatrajući da je prekršaj naprevljen van kaznenog prostora. Ipak, sudija je ostao pri svojoj odluci, te je Ričard Rajčanji doneo izjednačenje svom timu. Apatinska Mladost Apa je u meču bez rezultatskog značaja poražena na gostovanju u Bajmoku. Strelac utešnog pogotka za Apatinske bio je štoper Bojan Bjedov. Prigrevačko Bratstvo 2019 će od naredne sezone nastupati u Srpskoj ligi Vojvodine. Iz lige ispadaju Radnički 1918 (Ratkovo), Senta i Krila Krajine (Bačka Palanka). Senta se spušta u Područnu fubalsku ligu Subotica, dok će Radnički 1918 i Krila Krajine u somborsko područje. Novi članovi Vojvođanskog Severa su staparski Hajduk (PFL Sombor) odnosno Solunac iz Karađorđeva (PFL Subotica). U baražu će nastupiti Rusin iz Ruskog Krstura i Đurđin iz istoimenog mesta. Pobednik ovog dvoboja će od naredne sezone nastupati u zonskog rangu Sever.