„Crno – beli“ rutinski do tri boda

Somborski „crno – beli“ bez većih problema savladali su ekipu komšijskog BSK-a iz Bačkog Brestovca. Gosti su u Sombor doputovali dosta oslabljeni bez nekolicine igrača. Mrežu gostujućeg golmana Dušana Lagundžina sredinom prvog poluvremena prvi je načeo najbolji strelac domaćeg tima Nikola Makar. To je ujedno bio i rezultat prvog dela. Igrao se 67. minut kada je isti igrač duplirao prednost svog tima, da bi konačan rezultat postavio rezervista Mihajlo Marković samo nekoliko minuta po ulasku na teren. Somborski tim se učvrstio na šestoj poziciji sa 31 bodom. Naredni rival biće im pretposlednja Kula. Danas je odigran još jedan meč somborskog područja. Radnički 1918 iz Ratkova bio je ubedljiv protiv Krila Krajine. Utakmica je rešena u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo već u 4. minutu pogotkom Vuka Đokića. Nekoliko minuta kasnije Žarko Vlajić je duplirao prednost, da bi u 33. minutu isti igrač bio precizan i sa bele tačke. Konačan rezultat utakmice deset minuta pre odlaska na odmor postavio je Jovan Aleksić. Rezultati: Žak – BSK 3:0 (Izveštaj), Radnički 1918 – Krila Krajine 4:0 (Izveštaj). Sutra su na programu svi preostali mečevi ovog (18) kola: Lipar – Soko, Kulpin – Crvenka, Budućnost (G) – Budućnost (M), Polet – Rusin, Budućnost (P) – Borac 46, Kula – ČSK.